hír
A Locarno Filmfesztivál ideje alatt megrendezett Locarno Academy résztvevője lesz Rév Dániel, a Cinema Niche és a CineKorda munkatársa. A résztvevők…
továbbmagazin
Az idei Locarnói Filmfesztivál szlogenje: A mozi visszatért. Valóban, a város mintha nem is emlékezne a tavalyi kihagyásra, újra megadta magát az…
továbbmagazin
A Szünet egy kényes, életszerű helyzetet mutat be, ami szinte nap mint nap lejátszódik az ország szakiskoláiban. Kölcsey Levente kisfilmje minimális…
továbbhír
Idén is van magyar résztvevője a Locarnói Nemzetközi Filmfesztiválnak, Kölcsey Levente Szünet című alkotása szerepel a rövidfilmes versenyszekcióban.
továbbhír
Nemzetközi premier – Szabó Réka A Létezés eufóriája című dokumentumfilmje az augusztus 9-én kezdődő locarnói fesztivál Kritikusok Hete programjában…
továbbhír
Szeptembertől látható a magyar mozikban Kenyeres Bálint első nagyjátékfilmje, a Tegnap. Az alkotás a 71. Locarnói Filmfesztivál Cineasti del…
továbbhír
Ma délelőtt nyilvánosságra hozták a 71. Locarnói Fesztivál programját: a Ruben Brandt, a gyűjtő a Piazza Grandéra, Kenyeres Bálint első filmje, a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié